Brugia - wakacje już od 1023 zł

Na wakacje: Brugia, Belgia

Przewodnik turystyczny: Belgia/ Belgia Północna - Flandria/ Flandria Zachodnia/ Brugia

Słonecznie
7°C
Opady:
1.2 mm
Zachmurzenie:
brak
Ciśnienie:
993 hPa
Wiatr:
31 km/h250°
Stutysięczne miasto położone w północno-zachodniej części Belgii, ośrodek administracyjny i handlowy Flandrii Zachodniej oraz ważny śródlądowy port kraju. Brugia nazywana jest Flamandzką Wenecją, ze względu na jej połączenie siecią kanałów z Morzem Północnym oraz miastami Ostenda, Zeebrugge i Gandawa. Jednocześnie, jako historyczne miasto, które już od VII wieku pojawia się na mapach Europy, posiada zabytkową zabudowę i architekturę. Obecnie, obok utrzymanej roli ośrodka handlowego i portowego, Brugia stała się jednym z centrów turystycznych, stanowiąc jedną z największych atrakcji Belgii (w 2002 roku była wybrana na Europejską Stolicę Kultury). Liczne kanały, mosty, kameralne uliczki, średniowieczny układ miasta sprzyjają spacerom, romantycznym przechadzkom, a także zwiedzaniu licznych zabytków Brugii. Do najważniejszych należą Kościół Najświętszej Marii Panny (z najwyższą w Belgii wieżą liczącą 116 metrów), Ratusz z XIV wieku, Bazylika Świętej Krwi z XII wieku (znajduje się tu relikwia w postaci fiolki z krwią Chrystusa). Brugia od początku swojego istnienia związana była ze sztuką i malarstwem, mówi się o niej jako o kolebce malarstwa flamandzkiego. Najsłynniejszym malarzem pochodzącym z tego miasta był Hans Memling (XV wiek), którego Muzeum powinno być jednym z obowiązkowych punktów zwiedzania Brugii. Z Brugią związany był także Jan van Eyck (XV wiek), malarz realizmu niderlandzkiego. Drugim punktem na malarskiej mapie miasta jest kolekcja klasycznego malarstwa w Kościele Najświętszej Marii Panny. Brugia przyciąga turystów swoimi zabytkami i atmosferą. Czas płynie tu wolniej, a historia łączy się z teraźniejszością.

Informacje praktyczne

 • Waluta – Belgia należy do strefy euro. Od 2002 roku euro jest walutą obowiązującą w kraju. Wcześniej był to frank belgijski.
 • Wizy – Nie ma obowiązku wizowego. Belgia, podobnie jak Polska, należy do UE oraz Schengen i można podróżować na podstawie dowodu osobistego.
 • Ubiór – brak ograniczeń. Jedynie w przypadku obiektów sakralnych, jak kościoły, należy dostosować swój ubiór, raczej zakrywając gołe ramiona i nogi, przez wzgląd na szacunek dla miejsca. Religią dominującą w Belgii jest katolicyzm (ok. 90%).
 • Czas – strefa czasowa UTC +1 – zima, UTC+2 – lato.

Brugia, Belgia - prognoza pogody

 • Przejściowa mżawka
  7°C
  opady:
  8.1 mm
  zachmurzenie:
  brak
  wilgotność:
  61%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  993hPa
  wiatr:
  236°   27 km/h
  wsch. słońca:
  08:38
  zach. słońca:
  16:37
 • Przejściowe umiarkowane lub intensywne opady deszczu
  min.0°C max.8°C
  opady:
  6.3 mm
  wiatr:
  222°   29 km/h
  wsch. słońca:
  08:38
  zach. słońca:
  16:37
 • Przejściowe umiarkowane lub intensywne opady deszczu
  min.3°C max.9°C
  opady:
  4.5 mm
  wiatr:
  169°   12 km/h
  wsch. słońca:
  08:39
  zach. słońca:
  16:37
 • Przejściowe intensywne opady deszczu
  min.7°C max.10°C
  opady:
  1.3 mm
  wiatr:
  245°   14 km/h
  wsch. słońca:
  08:40
  zach. słońca:
  16:37
 • Częściowe zachmurzenie
  min.4°C max.9°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  188°   7 km/h
  wsch. słońca:
  08:41
  zach. słońca:
  16:38

Brugia - klimat w Belgia