Na wakacje: Antwerpia, Belgia

Przewodnik turystyczny: Belgia/ Belgia Północna - Flandria/ Flandria Wschodnia/ Antwerpia

Słonecznie
0°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
brak
Ciśnienie:
1030 hPa
Wiatr:
6 km/h10°
Niemal 500-tysięczne miasto na północy Belgii nad rzeką Skaldą. Drugi po Rotterdamie port morski Europy, ważny belgijski ośrodek przemysłowy, turystyczny, akademicki i kulturalny. Antwerpia jest historycznym miastem (jej dzieje sięgają VII wieku), które ma niezwykle dużo do zaoferowania turystom. Do najciekawszych atrakcji należy zaliczyć największą w kraju, siedmionawową Katedrę Najświętszej Marii Panny (XIV-XVI w.), XVI-wieczny rynek z Ratuszem – Grote Markt, XII-wieczną fortecę Steen położoną nad rzeką. Wśród atrakcji miasta znajduje się także jeden z najstarszych drapaczy chmur w Europie – 24-piętrowy Torengebouw. Obowiązkowym miejscem do odwiedzenia w Antwerpii jest Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych, w którym zgromadzono obrazy mistrzów flamandzkich i ich następców (m.in. pochodzącego z Antwerpii Rubensa, a także van Dycka, Breugela i innych). W Muzeum Morskim można natomiast poznać historię portu w Antwerpii, podziwiać modele statków, żaglowców oraz usłyszeć kilka legend i morskich opowieści. Antwerpia jest znana w świecie z handlu diamentami. Podczas wizyty w tym flamandzkim mieście warto zajrzeć do Dzielnicy Diamentów – Pelikaan Straat, gdzie znajdują się szlifiernie diamentów. W mieście jest dużo miejsc dobrych na relaks i odpoczynek. Po całodziennym zwiedzaniu można odetchnąć np. na spacerze po Miejskim Ogrodzie Zoologicznym (założony w 1843 roku).

Informacje praktyczne

 • Waluta – Belgia należy do strefy euro. Od 2002 roku euro jest walutą obowiązującą w kraju. Wcześniej był to frank belgijski.
 • Wizy – Nie ma obowiązku wizowego. Belgia, podobnie jak Polska, należy do UE oraz Schengen i można podróżować na podstawie dowodu osobistego.
 • Ubiór – brak ograniczeń. Jedynie w przypadku obiektów sakralnych, jak kościoły, należy dostosować swój ubiór, raczej zakrywając gołe ramiona i nogi, przez wzgląd na szacunek dla miejsca. Religią dominującą w Belgii jest katolicyzm (ok. 90%).
 • Czas – strefa czasowa UTC +1 – zima, UTC+2 – lato.

Antwerpia, Belgia - prognoza pogody

 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  9°C
  opady:
  1.3 mm
  zachmurzenie:
  brak
  wilgotność:
  86%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1030hPa
  wiatr:
  72°   16 km/h
  wsch. słońca:
  06:49
  zach. słońca:
  20:37
 • Częściowe zachmurzenie
  min.1°C max.10°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  40°   18 km/h
  wsch. słońca:
  06:47
  zach. słońca:
  20:39
 • Częściowe zachmurzenie
  min.2°C max.13°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  106°   17 km/h
  wsch. słońca:
  06:45
  zach. słońca:
  20:41
 • Częściowe zachmurzenie
  min.5°C max.11°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  298°   10 km/h
  wsch. słońca:
  06:43
  zach. słońca:
  20:42
 • Częściowe zachmurzenie
  min.5°C max.14°C
  opady:
  0.1 mm
  wiatr:
  176°   8 km/h
  wsch. słońca:
  06:41
  zach. słońca:
  20:44

Antwerpia - klimat w Belgia